KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 9211124
nr 921 1124
Maria Röhl
(1801-1875)
Pastell, Maria Röhl (1801-1875), Hus vid kust, signerad. 1873, 38x48
Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 19:51:43
27/10 19:00:15
- Klassiska
27 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska